MENÜ

İstanbul’da çizgi dışı buluşma

Verkendini.com tarafından geleneksel hale getirilmek üzere tertip edilen buluşmaların ilki çizgi roman kahramanlarının katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.

Mandrake, Zagor, Tom Braks, Tommiks, Çelik Bilek, Mister No, Judas, Kızılmaske ve Kaptan Swing’in katıldığı organizasyon ilginç görüntülere sahne oldu. Gece, garsonun ısrarla Kızılmaske’nin pardesüsünü almak istemesi nedeniyle gerginlikle başladı ancak kriz yetkililerin araya girmesiyle tatlıya bağlandı.

Transfer çalışmaları

Kahramanlar toplantıda çizgi roman dünyasının sorunlarını ele aldı. Çizimlerdeki kalite düşüklüğü en önemli gündem maddesini oluşturdu. Tepkiler öyle büyüktü ki uzun süreli bir boykot dahi gündeme geldi. Bu konuda somut adımlar atılması amacıyla oluşturulan komisyonda Mandrake, Kızılmaske, Kaptan Swing ve Çelik Bilek yer aldı. Yumruk sesi ve silah sesi efekt yazılımlarında revizyonun şart olduğu konusunda görüş birliğine varılan gecede alınan kararlardan biri Red Kit, Tenten gibi daha light karakterlerin bir sonraki toplantıya çağırılması oldu. Buluşmada farklı kulvarda yer aldıkları düşünülen Superman, Örümcek Adam gibi süper güçlere sahip karakterler ile bir yakınlaşma gündeme gelmedi.

Konuşulan ilginç konulardan biri ise transferlerdi. Kahramanların yancılarıyla ilgili sıkı takas pazarlıkları gerçekleşti. Çelik Bilek, Profesör Oklitus artı bir miktar para karşılığı Tom Braks’tan Tonton’u istedi. Judas ise yıllarca yalnız çalışmaktan yorulduğunu belirterek Kaptan Swing’den ücreti mukabilinde Gamlı Baykuş’u talep etti. Ancak transfer girişimlerinden sonuç çıkmadı.

Tom Braks ortadaki
MisterNo-AslanSukur-01

Alkol su gibi aktı

İstek üzerine Mandrake’nin yaptığı ilüzyon gösterisiyle coşkunun doruğa çıktığı gecede ciddi miktarda alkol tüketildi. Buluşmaya sarhoş geldiği gözlerden kaçmayan Mister No, ilk tükenen isim oldu. Zagor’un içkinin tesiriyle attığı naralar çevrede paniğe yol açtı. Kızılmaske’nin şarabın dozunu kaçırıp maskesini çıkarmak istemesi büyük gerilim yarattı. Neyse ki Kaptan Swing zamanında müdahale ederek çizgi roman dünyasının yasa boğulmasının önüne geçti. Mandrake’nin “Ben bu 8 denen örgütü bitirmezsem bana da adam demesinler” sözleri misafirleri duygulandırdı. Yüzbaşı Tommiks, Kulver Kalesi’ndeki bürokrasinin müdahale kabiliyetini kısıtladığını belirtirken, son askeri şurada da terfi alamamaktan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Hesap Alman usulü

Tommiks sabah erkenden macerası olduğunu söyleyerek masadan ilk kalkan isim oldu. Renkli geçen gecenin sonunda hesabın nasıl ödeneceği tartışma yarattı. Mister No’nun ısrarla “Ben ödeyeceğim sizin paranız burada geçmez” demesi üzerine diğer katılımcılar bu teklife razı oldu. Ancak Mister No’dan para çıkmayınca Alman usulüne dönüldü. Mister No’nun payını Çelik Bilek ödedi. Judas’ın şef garsona “İçkileri düşüp yemek faturası getir. Pinkerton Dedektiflik Bürosu’na masraf gösteririm” demesi gülüşmelere neden oldu. Israrla uçağa bineceğini söyleyen Mister No taksiyle gitmesi konusunda Kızılmaske tarafından ikna edildi. Çelik Bilek’in Zagor’a “Ben seni atla eve bırakırım” demesi takdirle karşılandı. Bir sonraki toplantının Kafatası Mağarası’nda yapılması kararlaştırılarak gece sona erdi.

Tommiks
fotoğraf 1

Buluşmadan notlar

  • Gecenin menüsü Mandrake’nin aşçısı Hojo tarafından hazırlandı.
  • Tom Braks buluşmaya rahip kılığında geldi. Bu durum şaşkınlığa yol açsa da kısa süre içinde ünlü kahramanın muziplik yaptığı ortaya çıktı.
  • Tommiks’in Suzi’nin 15 dakikada bir gelen telefonlarından rahatsız olduğu gözlendi.
  • Geceye Tay Yayınları, Ontario Kurtları, Albay Brown, Darkwood Belediyesi ve Inter Intel imzalı beş çelenk geldi.
  • Teks, Zembla, Jeriko, Kinowa gibi kahramanların toplantıya davet edildikleri ancak yoğun macera programları nedeniyle buluşmaya katılamadıkları öğrenildi.
  • Toplantının yapıldığı mekanda kahramanların ekipleri için ayrı masa oluşturuldu. Yancıların patronları hakkında ileri geri konuşması dikkatlerden kaçmadı. Kahramanların hayvanları için de mekanın dışında özel bir park alanı hazırlandı. Rodi’ye çocuk menüsü hazırlanması genç kahramanın tepkisini çekti. Bu hata kısa sürede düzeltildi. 1402’lilerden olan Profesör Oklitus’un af çıkması durumunda üniversiteye dönerek akademik kariyerini sürdüreceğini açıklaması şok etkisi yarattı.

Yorumlar kapalı